Energetsko znanje
za odgovorno ravnanje

S  projektom  Energetsko znanje za odgovorno ravnanje želimo dograditi celostno zanje o energiji in s tem ozavestiti o energetskih virih, omejitvah in možnostih varčevanja v regiji, v Sloveniji in na planetu.

 

Celostno znanje o pomenu energije vključuje zmožnost uporabe tega znanja in razumevanja za iskanje novih pristopov pri izbiri in izkoriščanju virov energije za zadovoljevanje naših potreb. Z odgovornim ravnanjem želimo zmanjšati visoke stroške za porabljeno energijo (ogrevanje, topla in hladna voda, električna energija) in uvesti nadzor nad porabljeno energijo v šoli in doma. S posameznimi podprojekti bomo navajali mlade na enostavne načine energetskega upravljanja v vsakdanjem življenju. Na prijavljenih ustanovah po Sloveniji bomo izvajali praktično izobraževalne delavnice.

 

K sodelovanju se je v šolskem letu 2017/18 prijavilo 53 ustanov in 3.400 otrok.

S sodelovanjem pri projektu lahko ustanove sodelujejo za mednarodno okoljsko nagrado Energy Globe Award.

Okviren terminski načrt projekta: od februarja 2019 do maja 2019.

 

Ministrstvo za infrastrukturo (pdf)

Ministrstvo za okolje (pdf)

Sobivanje - Energetsko znanje za odgovorno ravnanje - 2017 (pdf)

Prijavnica na projekt

Energetsko znanje za odgovorno ravnanje (pdf)
Zadnje novice

Ni novic

Galerija