Šola sobivanja

Društvo Sobivanje je zasnovalo in registriralo program Šola sobivanja. Šola sobivanja združuje projekte iz vseh področij trajnostnega razvoja in celostno obravnava tematiko tega. Še posebej so k posameznim projektom programa povabljene vzgojno-izobraževalne ustanove, šole in vrtci. Program Šola sobivanja za prihajajoče šolsko leto vključuje naslednje projekte:

• Šola za jutri
  • Živim zdravo
  • Spodbujamo prijateljstvo
  • Energetsko znanje za odgovorno ravnanje
  • Slovenija - kot jo vidimo otroci
  • Pestrost slovenskih voda
  • Varno v vrtec in šolo
  • Z gibanjem in druženjem do čistejšega zraka
  • Poletje v Hribih in
  • Sobivanje, brezplačna revija za majhne in velike

Za sodelovanje pri projektih vam bomo poslali prijavnice, ki jih boste izpolnili in poslali na naš elektronski naslov. O vseh terminih boste pravočasno obveščeni!

Vsi sodelujoči oddelki/razredi bodo dobili priznanja za udeležbo in mentorji/koordinatorji potrdila za vodenje projektov. V nadaljevanju prilagamo podrobnejši opis posameznih projektov. Končna izvedba posameznih projektov je odvisna tudi od partnerjev in pokritosti stroškov.

Zaključni dogodek projektov – Festival Sobivanja, bo potekal v petek, 18. maja 2018. Festival bo potekal v adrenalinskem parku Atlantis. Ponovno vam bomo omogočili brezplačen prevoz na dogodek z vlakom in čim več otrokom obisk adrenalinskega parka.

Tematika posameznih projektov je podrobneje predstavljena tudi v Sobivanju – reviji za majhne in velike. Pri posamezni poglavjih sodelujemo s strokovnjaki, ki pomagajo vsebino približati otrokom in staršem.

Tretjo  številko, ki je izšla meseca maja 2017, je prejelo kar 30.000 otrok oziroma družin. Naslednja številka izide oktobra 2017. V kolikor želite, se lahko prijavi tudi vaša ustanova (v kolikor še niste prijavljeni) in vaši otroci bodo prejeli svoj izvod revije.

Šola sobivanja - prijavnica (2).docx (pdf)

Sobivanje - predstavitev projektov 2017-18.pdf (pdf)