Spodbujamo prijateljstvo

Spoštovani ravnateljice in ravnatelji, koordinatorke in koordinatorji!

Veseli smo, da smo vas lahko tudi letošnje leto lahko povabili k sodelovanju pri projektu Spodbujamo prijateljstvo. Lansko leto se je na projekt prijavilo kar 189 vrtcev in osnovnih šol ter 11.142 otrok, kar pomeni, da je tematika natečaja odlično sprejeta in potrebna pri vzgoji najmlajših.

Tudi letošnje leto smo projekt izpeljali kot nacionalen projekt. Glavni partner projekta je že 6. leto družba BTC. Prav tako kot lansko leto smo organizirali tri zaključne dogodke  in postavitve razstav izbranih najboljših izdelkov.

Otroke smo v sklopu projekta spodbudili k razmišljanju o prijateljstvu! Rdeča nit natečaja je pogled otrok na prijateljstvo, prijatelje, kaj je bolj pomembno, kaj manj.

Natečaj smo izvedli v dveh ločenih kategorijah: za vrtce in za šole. Prav tako smo prejeta dela razdelili glede na regijsko pripadnost in sicer skladno z lokacijami zaključnih dogodkov in razstav prejetih del.

Natečaj je potekal od 22. januarja 2018 do 09. marca 2018. Nagrajenci - ustvarjalci najboljših del, ki jih je izbrala komisija, bodo privlačne nagrade prejeli na zaključnih dogodkih:

16. marec 2018 ob 10.30 uri v Murski Soboti, BTC City:

Nagrajenci med vrtci:

• Vrtec pri OŠ Cankova, skupina Metuljčki; mentorici Sonja Pavlinjek in Antonija Haužar.
  • OŠ Kobilje, enota vrtec in podaljšano bivanje; mentorica Tatjana Zver.
  • Vrtec in OŠ Dobje, krožek Logika; mentorice Nataša Gobec, Nina Škoberne, Kristina Farkaš, Marija Blažič, Sanja Centrih, Špela Rezar.

Nagrajenci med osnovnimi šolami:

•  Učenci OŠ Kuzma; mentorici Suzana Farič, Martina Černi.
  •  II OŠ Murska Sobota, mentorji Stanko Čerpnjak, Sabina Oletič, Simona Šooš.
  •  Učenci OŠ Apače, podružnična šola Stogovci; mentorica Simona Roškar.

Postavljena razstava kreativnih in ustvarjalnih del v BTC City Murska Sobota bo na ogled do 14. aprila 2018.

30. marec 2018 ob 10.30 uri v Novem mestu, BTC City:

Nagrajenci med vrtci:

• Vrtec Cepetavček, OŠ Toneta Pavčka,  Bonbončki in Gumbki z mentoricami Danielo Zupan, Vido Tomšič, Andrejo Mervar in Alenko Dragan.
  • Vrtec Čebelica iz OŠ dr. Pavla Lunačka, skupina Vetrnice z mentoricama Aljo Golob in Vesno Škarja.
  • Otroški vrtec Metlika, skupina Čebelice z mentorjema Rokom Popovičem in Matejo Vidmar.

Nagrajenci med  osnovnimi šolami:

• Učenci 3.a in 3.b razreda OŠ Mirna z mentorico Petro Vidmar.

Postavljena razstava kreativnih in ustvarjalnih del v BTC City Novo mesto bo na ogled do 16. aprila 2018.

20. april 2018 ob 10.30 uri v Ljubljani, SiTi Teater BTC City.

Nagrajenci med vrtci:

• Otroci iz skupine Modra soba, Miklavžev vrtec Logatec, z mentorico Mojco Demšar.
  • Skupini Mehurčki in Mavrice, vrtec Zala, enota Dobrava, mentorice Branka Pavkovič, Tanja Štibelj, Zorka Šturm in Ana Potočnik.
  • Srednja skupina, Kranjski vrtci, enota Čirče, z mentoricama Jano Teran in Bernardo Zabret.

Nagrajenci med osnovnimi šolami:

• Učenci 5. b razreda OŠ Žirovnica z mentorico Sonjo Osterman.
  • Učenci 2. c razreda OŠ Ketteja in Murna z mentorico Radislavo Modic.
  • Učenci 3. b razreda OŠ Sostro, z mentorico Petro Florjančič.
  • Učenci 2. b razreda, OŠ Vrhovci z mentorico Nino Fürst.

Postavljena razstava kreativnih in ustvarjalnih del bo ogled v hali A BTC City.

Vsi oddelki/razredi bodo za sodelovanje v projektu prejeli posebna priznanja, mentorji pa bodo dobili potrdila za vodenje nacionalnega projekta skladno s 17. in 20. členom Pravilnika o napredovanju zaposlenih v vzgoji in izobraževanju v nazive.

Seveda smo vam za vsa morebitna vprašanja na voljo. Prav tako vam bomo nudili podporo skozi celoten projekt.

Spodbujamo prijateljstvo 2015 - brošura.pdf (pdf)

Spodbujamo prijateljstvo 2016 - poročilo projekta.pdf (pdf)

Sobivanje - Spodbujamo prijateljstvo - poročilo 2017.pdf (pdf)