Varno v vrtec in šolo

Spoštovani ravnateljice in ravnatelji, koordinatorke in koordinatorji okoljevarstvenih projektov ter vzgoje in izobraževanja za trajnostni razvoj,

Veseli smo, da vas lahko tudi letošnje leto povabimo k sodelovanju pri projektu Varno v vrtec in šolo.

Projekt bomo izpeljali v dveh delih. Projekt namreč letošnje leto, v sodelovanju z Javno agencijo RS za prometno varnost in Geodetskim inštitutom Slovenije, začenjamo že z začetkom šolskega leta. Drugi del bo potekal po zimskih počitnicah, tako, kot do sedaj. Zaključni dogodek Festival Sobivanja bo potekal 18.05.2018 v Ljubljani.

Glavni namen projekta je preventivno ozavestiti najbolj ranljivo skupino v prometu  - otroke in mlade.  Začetek šole je vedno najbolj pereče obdobje za varnost otrok in mladih. Nekateri prvič pridejo v novo okolje, drugi so po dveh mesecih brezskrbnega življenja z mislimi drugje kot pri varnosti na cesti.  Primarni cilj projekta je, da pri otrocih nadgradimo celostno znanje o varnosti v prometu ter tako ozaveščamo o pomembni trajnostni komponenti. Geodetski inštitut Slovenije pa bo prijavljenim ustanovam, ki bodo seveda želele, pripravil brezplačni elaborat varnih poti v okolici ustanove.

Vabimo vas k sodelovanju pri naslednjih aktivnostih:

• Natečaj z naslovom „Varno v vrtec in šolo – začetek šole” - natečaj bo potekal od 10.09.2017 do 10.10.2017;
  • V prijavnici je navedena tudi možnost prijave za izdelavo elaborata varnih poti v okolici ustanove (za izdelavo boste potrebovali obstoječi načrt);
  • Vsi oddelki/razredi bodo za sodelovanje v projektu prejeli posebna priznanja;
  • Komisija bo izbrala zmagovalce natečaja v obeh kategorijah – vrtci in osnovne šole;
  • Najboljša dela bodo predstavljena v jesenski številki brezplačne revije Sobivanje, ki izide konec meseca oktobra / v začetku novembra.

Lansko leto je pri projektu sodelovalo kar 4.800 otrok iz 81. ustanov. Letošnje leto smo projekt še nadgradili in verjamemo, da boste sodelovali še v večjem številu.

V prilogi vam pošiljamo prijavnico in navodila za sodelovanje pri projektu. Prijavnico vam bomo poslali ponovno ob začetku šolskega leta. Prijave na projekt lahko pošljete po elektronski pošti na naslov info@drustvo-sobivanje.si ali po navadni pošti na spodnji naslov društva in sicer do 15.09.2017.

Seveda smo vam za vsa morebitna vprašanja na voljo. Prav tako vam bomo nudili podporo skozi celoten projekt.

Ministrstvo za okolje, pismo podpore.pdf (pdf)

Ministrstvo za infrastrukturo - pismo podpore.pdf (pdf)

Sobivanje - Varno v vrtec in šolo 2016 - poročilo projekta.pdf (pdf)

Sobivanje - Varno v vrtec in šolo - poročilo 2017.pdf (pdf)