Varno v vrtec in šolo

Spoštovani ravnateljice in ravnatelji, koordinatorke in koordinatorji okoljevarstvenih projektov ter vzgoje in izobraževanja za trajnostni razvoj,

Podrobnosti

Projekt poteka od 15.09. 2019 do 15.11. 2019.

Cilji

preventivno ozavestiti najbolj ranljivo skupino v prometu

Veseli smo, da vas lahko tudi letošnje leto povabimo k sodelovanju pri projektu Varno v vrtec in šolo.

 Projekt bomo tudi letošnje šolsko leto izpeljali v dveh delih. Projekt tako ponovno, v sodelovanju z Javno agencijo RS za prometno varnost (AVP), začenjamo že z začetkom šolskega leta in sicer pod naslovom Varno v vrtec in šolo – začetek šole. Drugi del bo potekal po zimskih počitnicah, tako, kot do sedaj. Zaključni dogodek Festival Sobivanja bo potekal 24.05.2019 v Ljubljani.

 Glavni namen projekta je preventivno ozavestiti najbolj ranljivo skupino v prometu  – otroke in mlade.  Začetek šole je vedno najbolj pereče obdobje za varnost otrok in mladih. Nekateri prvič pridejo v novo okolje, drugi so po dveh mesecih brezskrbnega življenja z mislimi drugje kot pri varnosti na cesti.  Cilj projekta je, da pri otrocih nadgradimo celostno znanje o varnosti v prometu ter tako ozaveščamo o pomembni trajnostni komponenti.

 

  • Pripravili smo natečaj z naslovom „Varno v vrtec in šolo – začetek šole”. Natečaj bo potekal od 15.09.2019 do 15.10.2019;
  • Organizirali bomo tudi izobraževalne delavnice na temo varnosti v prometu, s poudarkom na okolico ustanov.
  • K sodelovanju vabimo vse vrtce in osnovne šole v Sloveniji;
  • Vsi oddelki/razredi bodo za sodelovanje v projektu prejeli posebna priznanja;
  • Komisija bo izbrala zmagovalce natečaja v obeh kategorijah – vrtci in osnovne šole;
  • Najboljša dela bodo predstavljena v jesenski številki brezplačne revije Sobivanje, ki izide konec meseca oktobra ali v začetku meseca novembra, nagrade najboljšim pa bomo podelili na zaključnem dogodku – Festivalu Sobivanja, ki bo potekal 22.05.2020.

Lansko leto je pri projektu sodelovalo kar 9.760 otrok iz 178. ustanov. Letošnje leto smo projekt še nadgradili in verjamemo, da boste sodelovali še v večjem številu.

Prijave na projekt lahko pošljete po elektronski pošti na naslov info@drustvo-sobivanje.si ali po navadni pošti na spodnji naslov društva in sicer do 17.09.2019.

Seveda smo vam za vsa morebitna vprašanja na voljo. Prav tako vam bomo nudili podporo skozi celoten projekt.

 

Prijavnica na projekt

Varno v vrtec in šolo (pdf)

Ministrstvo za okolje (pdf)

Navodila za sodelovanje

Varno v vrtec in šolo (pdf)

Ministrstvo za infrastrukturo (pdf)

Sobivanje - Varno v vrtec in šolo 2019 (pdf)

Sobivanje - Varno v vrtec in šolo 2017 (pdf)

Zadnje novice

Ni novic

Galerija

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close