BTC ponosno podpira natečaj »Spodbujamo prijateljstvo«

Društvo za trajnostni razvoj Sobivanje je v sodelovanju z družbo BTC ter ob podpori Olimpijskega komiteja Slovenije že četrtič organiziralo natečaj »Spodbujamo prijateljstvo«. Sodelovalo je 189 šol in vrtcev iz vse Slovenije in kar 11.142 otrok.

Tema natečaja, ki je otroke v vrtcih in osnovnih šolah spodbujal k kreativnemu izražanju in raziskovanju lastnega razmišljanja, je bila pozitivna misel o pomenu in vrednosti prijateljstva ter mejah le-tega.

Otroci iz vseh slovenskih vrtcev in osnovnih šol, skupaj jih je bilo kar 11.142, so tudi letos z navdušenjem sodelovali in do konca marca ustvarili številne risbe, likovna dela in fotografije, igre, s katerimi so izrazili svoja razmišljanja, ter spletli ogromno novih prijateljskih vezi. Natečaj je potekal od meseca januarja do aprila. Komisija je pregledala vsa dela ter izbrala najboljše v kategoriji vrtcev ter osnovnih šol, za vsak zaključni dogodek. Avtorji zmagovalnih del so nagrade prejeli na treh zaključnih regionalnih dogodkih.

Nada Pavšer, predsednica društva Sobivanje, je navdušena: » Vesela sem, da otroci prepoznajo pošteno ali nepošteno igro in se tudi primerno odzovejo, okolica pa je tista, ki njihovo reakcijo potrdi ali zavrne. Glede na to, da se za odrasle pogosto zdi, da »so izgubili kompas«, je toliko lepše videti otroke, še vedno soljudi gledajo z dušo in srcem.«

Natečaj in razstavo omogoča družba BTC skozi strateški projekt Misija: Zeleno, ki poudarja odgovoren odnos do okolja. Projekt namreč združuje različna področja, od okoljevarstva, znanosti, izobraževanja, zdravstva, športa, do kulture in humanitarnih dejavnosti.

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close