Varno v vrtec in šolo

Spoštovani ravnateljice in ravnatelji, koordinatorke in koordinatorji trajnostnih projektov,

Podrobnosti

Projekt poteka od 22.09.2020 do 15.11.2020.

Cilji

preventivno ozavestiti najbolj ranljivo skupino v prometu

Veseli smo, da vas lahko tudi letošnje leto povabimo k sodelovanju pri projektu Varno v vrtec in šolo.

Projekt bomo tudi letošnje šolsko leto izpeljali v dveh delih. Projekt bomo izpeljali s pomočjo partnerjev –  Javno agencijo RS za prometno varnost (AVP) in podjetjem Josef Manner z blagovno znamko MANNER.

Prvi del projekta začenjamo že z začetkom šolskega leta in sicer pod naslovom Varno v vrtec in šolo – začetek šole. Drugi del bo potekal po zimskih počitnicah. Zaključni dogodek Festival Sobivanja bo potekal 21.05.2021 v Ljubljani.

Glavni namen projekta je preventivno ozavestiti najbolj ranljivo skupino v prometu – otroke in mlade. Začetek šole je vedno najbolj pereče obdobje za varnost otrok in mladih. Nekateri prvič pridejo v novo okolje, drugi so po dveh mesecih brezskrbnega življenja z mislimi drugje kot pri varnosti na cesti. Cilj projekta je, da pri otrocih nadgradimo celostno znanje o varnosti v prometu ter tako ozaveščamo o pomembni trajnostni komponenti. 

Kreativni natečaj „Varno v vrtec in šolo – začetek šole”

1. Natečaj bo potekal od 22.09.2020 do 23.10.2020;

2. Vsa prejeta dela bomo objavili tudi na FB strani društva (prosimo, da natančno preberete navodila);

3. Komisija bo izbrala zmagovalce natečaja v obeh kategorijah – vrtci in osnovne šole;

4. Nagradili bomo tudi mentorje – pet v OŠ in pet v vrtcih – Mannerjeva kolesarska čelada;

5. Najboljša dela bodo predstavljena v jesenski številki brezplačne revije Sobivanje, ki izide konec meseca novembra;

Raziskava – anketni vprašalnik – izvedli bomo krajšo raziskavo o prometni varnosti v okolici ustanov, načinih prihoda v ustanovo, …

Festival Sobivanja – nagrade najboljšim bomo podelili na zaključnem dogodku – Festivalu Sobivanja, ki bo potekal 21.05.2021.

Prijave na projekt pošljite prosim po elektronski pošti na naslov info@drustvo-sobivanje.si in sicer do 02.10.2020.

Seveda smo vam za vsa morebitna vprašanja na voljo. Prav tako vam bomo nudili podporo skozi celoten projekt.

 

Prijavnica na projekt

Varno v vrtec in šolo (pdf)

Ministrstvo za okolje (pdf)

Navodila za sodelovanje

Varno v vrtec in šolo (pdf)

Ministrstvo za infrastrukturo (pdf)

Varno v prometu - družabna igra (prenos pdf)

Sobivanje - Varno v vrtec in šolo 2017 (pdf)

Zadnje novice

Ni novic

Galerija

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close