Varno v vrtec in šolo

Spoštovani ravnateljice in ravnatelji, koordinatorke in koordinatorji trajnostnih projektov,

Podrobnosti

Projekt poteka od septembra do junija.

Cilji

Preventivno ozavestiti najbolj ranljivo skupino v prometu

V društvu Sobivanje smo pripravili natečaj za najmlajše, ki smo ga poimenovali »Varno v vrtec in šolo«. Bistvo in poudarek je na varni poti otrok v vrtec in šolo. Pri projektu kot partner sodeluje tudi Agencija RS za varnost v prometu-
Projekt se sestoji iz naslednjih aktivnosti:

  • Kreativnih natečajev na temo začetka šole ter varnosti pešcev in kolesarjev;
  • Izobraževalnih delavnic v vrtcih in šolah;
  • FB aktivnosti – objavljamo prejeta dela in slike dogodkov na FB strani društva;
  • Revija Sobivanje: projekt je podrobno predstavljen v brezplačni reviji Sobivanje.

 

Glavni namen projekta je preventivno ozavestiti najbolj ranljivo skupino v prometu – otroke in mlade. Začetek šole je vedno najbolj pereče obdobje za varnost otrok in mladih. Nekateri prvič pridejo v novo okolje, drugi so po dveh mesecih brezskrbnega življenja z mislimi drugje kot pri varnosti na cesti. Cilj projekta je, da pri otrocih nadgradimo celostno znanje o varnosti v prometu ter tako ozaveščamo o pomembni trajnostni komponenti. 

 

Varno v prometu - družabna igra (prenos pdf)

Ministrstvo za okolje (pdf)

Ministrstvo za infrastrukturo (pdf)

Zadnje novice

Ni novic

Galerija

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close