Cilj natečaja PROMET IN OKOLJE

V društvu Sobivanje smo pripravili natečaj za najmlajše – Promet in okolje. Poudarek pri projektu je na vzgoji in izobraževanju o vplivu prometa na okolje in varnosti v prometu.

V prvem delu, pri vplivu prometa na okolje nas zanima:

– Kakšna prevozna sredstva poznajo otroci?
– Kakšne oblike prometa poznajo otroci?
– Kakšen je njihov vpliv na okolje?
– Katera so najbolj okolju prijazna prevozna sredstva?

V drugem delu, pri varnosti v prometu je bistvo in poudarek je na varni poti otrok v vrtec in šolo:
– Otroci v vrtcu in šoli, pod mentorstvom vzgojiteljev in učiteljev, predstavijo okolico svojega vrtca in šole.
– Pisno, slikovno ali kako drugače (fotografije, makete) izdelajo načrt varnih poti v vrtec oziroma šolo, opozorijo tudi na ovire in nevarnosti, ki prežijo na poti v vrtec/šolo.

Ob zaključku natečaja organiziramo zaključni dogodek – Festival Sobivanja in razstavo del. Na dogodku bomo nagradili najboljša dela v obeh kategorijah.

Lansko leto smo že izpeljali natečaj v Osrednje-slovenski in v Dolenjski regiji in odziv je presegel pričakovanja. V prihajajočem šolskem letu želimo projekt nadgraditi in izpeljati celoleten nacionalni projekt.

Aktivnosti v sklopu projekta

– projekt pripravimo za vse vrtce in osnovne šole – skupaj povabimo k sodelovanju preko 800 ustanov!
– otroci sami s pomočjo mentorjev izberejo ustrezno tehniko (pišejo, rišejo, sestavljajo, pesnijo, fotografirajo) ustvarjanja;
– zagovarjamo timsko delo, se pravi da sodeluje več otrok skupaj na projektu;
– organizira se komisija za ocenjevanje del, ki jih ovrednoti in izbere najboljše.
Zaključek projekta, s podelitvijo nagrad, bo potekal v sklopu Festivala Sobivanja, ki bo potekal v Ljubljani, dne 23. maja na Atletskem stadionu (ŽAK).

Vse sodelujoče oddelke in razrede v vrtcih in šolah nagradimo tudi v obliki priznanj, prav tako dobijo potrdila vsi mentorji. Ob zaključku izdelamo brošuro prejetih del – otroški pogled na promet in varnost v prometu!

Pomembno

Natečaja se je že prvo leto udeležilo skoraj 1.200 otrok. Z razširitvijo na nacionalno raven in vsebinsko nadgradnjo verjamemo, da bo natečaj letošnje leto še bolj odmeven. S podporo ustreznih inštitucij bo projekt tudi medijsko bolj odmeven.

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close